Asana jako proces. Cz. II – Kraków

W ramach tego warsztatu chciałam zaproponować Wam podejście do praktyki ostatnio bardzo bliskie memu sercu. Jest nim taki sposób wykonywania asan, w którym sam proces dochodzenia do prawidłowego ustawienia ciała jest ważniejszy niż efekt końcowy. Ów proces przebiega wielopłaszczyznowo a każdy z Was będzie w nim uczestniczył na miarę własnej gotowości.

Fundamentem, na którym nabudowują się pozostałe warstwy, jest przygotowanie naszego ciała do prawidłowego wykonania pozycji. Temu służą liczne warianty poprzedzające jej ostateczną wersję. Dzięki nim docieramy do miejsc zablokowanych, które w pełnej wersji pozycji pozostałyby nieporuszone zrzucając pracę na inne – bardziej mobilne. Odblokowujemy je – budzimy świadomość w tych zamrożonych rejonach.

Tym samym przenosimy się na  głębszy poziom wglądu – na razie na poziomie fizycznym. Niemniej odpowiednie skupienie na nim pozwala nam na dotarcie do emocjonalnych konotacji kryjących się za blokadami w ciele. Studiując ciało w rozłożonych na etapy asanach mamy szanse na obserwację naszych nawyków – to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni ale też – naszą mentalną reakcję na zmianę tychże. I tu mamy już podróż w głąb umysłu.

Zapraszam Was zatem do tej wspólnej wyprawy przez przestrzeń ciała, emocji i umysłu.

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. 6 m-cy. Od uczestników wymagana jest znajomość stosowania pomocy do jogi oraz samodzielne wykonywanie Salamba Sarvangasany na pomocach.

Katarzyna Pilorz
dyplomowany nauczyciel metody IYENGARA (R)
stopnia Senior Intermediate II

Termin:

19-20 lutego 2022 (sb.-nd.)

Plan warsztatu:

sobota:
10.00 – 12.30 sesja asan
15.30 – 18.30 sesja asan

niedziela:
9.00 – 11.30 sesja asan
12.00 – 13.30 sesja regeneracyjna

Miejsce

Studio Jogi Katarzyny Pilorz ul. Morawskiego 12/LU1, Kraków

Koszt

400 zł.

Zapisy

  • trwają do 30 stycznia 2022 – w miarę wolnych miejsc (jest ich na warsztacie tylko 16)
  • odbywają się przez wysłanie maila oraz wpłatę bezzwrotnej zaliczki w kwocie 150 zł. na konto szkoły
  • numer rachunku bankowego oraz adres email znajdują się w dziale kontakt