Intensywny warsztat szkoleniowy – sylabus Intermediate Junior II/ III

W związku ze zmianą podejścia do sposobu egzaminowania chciałabym – być może ostatni raz – sylabusy starego systemu certyfikacyjnego uczynić przedmiotem warsztatu dla nauczycieli i osób w procesie szkolenia nauczycielskiego – czy to w formie treningu czy też mentoringu. Dostrzegam niezwykłą wagę szczebli drabiny, po której wspinały się całe pokolenia nauczycieli na swojej ścieżce rozwoju. Efektem tegoż było zrozumienie zaproponowanego przez Gurujiego kursu nauczania asan i pranayam oraz stojących za nim założeń dydaktycznych.

Oprócz intensywnych zajęć, w trakcie których będę objaśniać powiązania pomiędzy wariantami pozycji z różnych sylabusów omawiać będę kurs pranayam siedzących. Drugim dużym zagadnieniem tego szkolenia będzie praktyka menstruacyjna w jej wszystkich odcieniach. Będę pokazywać jej mniej oczywiste oblicza – niuansując popularne zakazy i nakazy związane z czasem krwawienia miesięcznego u pań.

Zapraszam zatem osoby zainteresowane pogłębieniem swojego rozumienia powyższych zagadnień,

Katarzyna Pilorz
dyplomowany nauczyciel metody IYENGARA (R)
stopnia Senior Intermediate II

Termin:

20-26 czerwca 2021 (nd.-sb.)

Plan dnia:

7.30 śniadanie
8.00 – 9.30 pranayama
10.00 – 12.30 sesja asan (Junior II/ III)

13.00 obiad

16.30 – 18.00 menstruacja a praktyka asan
18.00 – 18.30 praktyka własna

19.00 kolacja
22.00 cisza nocna

Prowadząca:

Katarzyna Pilorz

Miejsce

Ośrodek „Biały Dom” położony jest na uboczu w malowniczej wsi Antoniów, u podnóża Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Otoczenie gór, lasów i łąk oraz nieustannie szumiący potok skłaniają do zatrzymania i skupienia. Obecni właściciele niestrudzenie modernizują ten stary poniemiecki budynek z troską o estetykę i funkcjonalność. 2, 3 i 4 osobowe pokoje z łazienkami, w których kwaterowani są goście wciąż przechodzą metamorfozę. Swoją przeszła już jadalnia urzekając prostotą i surowym pięknem.
Niewątpliwym atutem tego miejsca jest przestronna i w pełni wyposażona sala do praktyki. Przez jej wielkie okna podziwiać można górzysty pejzaż okolicy. Wyjątkowa jest w tym miejscu jednak autorska kuchnia rezydującego tam Piotra Henschke – zróżnicowana, oparta na lokalnych i sezonowych produktach, w pełni wegańska.

Koszt

  • 1900 zł.
  • obejmuje 6 noclegów, wyżywienie wegańskie (trzy posiłki dziennie) oraz zajęcia warsztatowe (warsztaty rozpoczynają się kolacją w niedzielę a kończą obiadem w sobotę).
  • dodatkowe noclegi płatne są osobno bezpośrednio w ośrodku wg. cennika

Zapisy

  • trwają do 7 czerwca ’21 (pn.) w miarę wolnych miejsc!!!
  • odbywają się e-mailem wraz z wpłatą zaliczki: 500 zł. osobiście, lub przelewem na konto. Prosimy opatrzyć przelew tytułem: „Antoniów”.
  • dane kontaktowe znajdują się w dziale kontakt