Joga w ciąży

W metodzie IYENGARA® szczególną troską objęte są kobiety. Z myślą o nich, opracowane zostały specjalne warianty asan oraz ich zestawy, które wspomagają organizm kobiety w różnych momentach życia, a jednym z nich jest okres ciąży. Modyfikacje asan możliwe są dzięki zastosowaniu przyrządów do ćwiczeń: koców, kostek, pasków, drabinek, lin i wielu innych. Ułatwiają one wykonywanie pozycji nawet w zaawansowanej ciąży, nie redukując ich dobroczynnego efektu. Dzięki naszym specjalistycznym zajęciom ciążowym przyszłe mamy zachowują doskonałą kondycję. Zajęcia wzmacniają fizycznie, regenerują organizm, wzmacniają system nerwowy i immunologiczny. Szczególną uwagę przykładamy do pozycji łagodzących dolegliwości ciążowe oraz przygotowujących do aktywnego porodu.

Joga w ciąży (1 godz.)

  • zajęcia przeznaczone dla pań od 14 tygodnia ciąży przebiegającej bez powikłań
  • na program składają się głównie pozycje relaksowe oraz regenerujące organizm, wzmacniające system nerwowy i immunologiczny ze szczególnym uwzględnieniem pozycji łagodzących uciążliwości ciążowe
  • nauka świadomego oddechu odpręża i przygotowuje do aktywnego porodu.

wt. i czw.: 9.00-10.00 (zajęcia zawieszone)

Prowadzi

Katarzyna Pilorz (Senior Intermediate II)

Uwaga

Panie zgłaszające się na zajęcia ciążowe proszone są o przedstawienie zaświadczenia od lekarza prowadzącego ciążę zezwalającego na udział w zajęciach jogi dla ciężarnych.