Kurs sekwencjonowania 2024 – edycja dla praktykujących

Sesje Q&A bieżącej edycji tego kursu:


Sesje Q&A pierwszej edycji tego kursu:

Kurs sekwencjonowania #1

00:01:03 Dlaczego po Salamba Sirsasana nie ma Salamba Sarvangasana (tak jest w Świetle jogi i Jodze doskonałej dla kobiet, mi tłumaczono, że te 2 pozycje energetycznie się uzupełniają). To ważne pytanie dla mnie.

00:10:54 Z mojego punktu widzenia przydatne byłoby omówienie czasu poświęconego na poszczególne bloki asan, to trudny element prowadzenia sesji, bo często okazuje się, że raczej trzeba z czegoś rezygnować, zamiast rozszerzać

00:23:18 „ciężar ciała wycofany” – czy to znaczy to samo co przenieś ciężar ciała na pięty?

00:24:34 Czy nie wypłaszczy się za bardzo kręgosłupa lędźwiowego podwijają kość ogonową? Czy w Tadasanie przesuwamy kość ogonową w stronę kości łonowej? Czy nie wypłaszczymy pleców w dolnym odcinku?

00:41:06 Czemu Utthita Hasta Padangushtasana przed Supta Padangushtasana? Ta druga pozycja łatwiejsza. Czy łatwiejsza nie powinna poprzedzać bardziej wymagającej?

00:48:36 Nurtuje mnie ewolucja pozycji w klasycznej sekwencji. Trzeba zrobić Virę II żeby wejść do Parśvakonasany. Nie? I żeby [wykonać] P-konasanę trzeba poza zakresem jeszcze sporo siły bo ta ręka to ma podpierać tak delikatnie więc… nie układa mi się P-konasana jako łatwiejsza / niżej w ewolucji jak Vira II.

00:55:42 Czy zgadzasz się z takim stwierdzeniem, że jeśli w Upavista Konasanie siedzimy na podwyższeniu to wtedy, by nie było przeprostów mocno pracujemy nogami, a jak na samej macie siedzimy to niekoniecznie nogi na maksa trzeba dociskać. Nie za bardzo rozumiem zagadnienie przeprostów.

01:00:41 Moduł B. Czy jest jakaś okazja, przy której nie chcielibyśmy łagodzić jednostronności sekwencji?

01:09:04 Jak układać sekwencję, gdy jest zimno, deszczowo, gorąco, duszno, czyli jak pogoda na wpływ na sekwencjonowanie?