O nas

Zakładając Studio Jogi miałam pewną wizję. Chciałam, aby moja szkoła jogi była miejscem, w którym poważnie traktuje się proces dydaktyczny – począwszy od nauczania na poziomie podstawowym a skończywszy na kształceniu nauczycieli. Realizacja tej wizji da się zgrabnie podsumować w trzy poniżej opisane warunki.

  • Po pierwsze, nauczyciel ma kontakt nie tylko z grupą, ale też z poszczególnymi uczniami. Grupy są kameralne – kilkunastoosobowe, a jeśli zbliżają się do dwudziestu nauczyciela prowadzącego wspomaga asystent. Nie ma tu miejsca na powtarzanie i utrwalanie błędów, ponieważ są one na bieżąco indywidualnie korygowane przez prowadzących.
  • Po drugie, dbamy o to, żeby uczestnicy mogli robić postęp. Klasy są podzielone na poziomy – od początkujących do zaawansowanych. Początkujący przechodzą kilkumiesięczny cykl kursowy, który pozwala już na tym podstawowym poziomie zrobić postęp w praktyce. Dzięki takiemu podziałowi, poziom klas nie przerasta możliwości uczestników i wyrównany poziom grupy pozwala nauczycielowi na równomierne rozłożenie uwagi na wszystkich uczestników zajęć.
  • Po trzecie, jako osoba zafascynowana jogą staram się tę fascynację zaszczepić moim nauczycielom. Wydaje mi się, ze odnoszę sukces w tym zakresie, bo wszyscy tu systematycznie podnosimy kwalifikacje i rozwijamy swój warsztat nauczycielski – między innymi poprzez wzajemne wspieranie swojego rozwoju na ścieżce jogi.

Katarzyna Pilorz

Miejsce i lokalizacja

Szkoła ma swoją siedzibę w samym centrum miasta – na granicy Salwatora i Starego Miasta – vis-a-vis Domu Handlowego Jubilat.

Jesteśmy łatwo dostępni dla osób poruszających się komunikacją miejską, bo do przystanku autobusowego na Alejach Trzech Wieszczów jest pół do minuty drogi, do przystanku tramwajowego na ul. Kościuszki/ Zwierzynieckiej – 3-5 min. Rowerzyści dojadą do nas przyjemnie wzdłuż bulwarów wiślanych a osobom zmotoryzowanym polecamy parking pod Muzeum Narodowym – tylko 10-15 min. spacerkiem od naszej lokalizacji.

Ponieważ budynek znajduje się na rogu dwóch ślepych ulic (Morawskiego i Syrokomli), miejsce jest zaciszne. Jasna i przestronna sala wyposażona jest w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła co zapewnia czyste, świeże i ogrzane powietrze. Jest tu kameralnie – wygodnie mogą ćwiczyć 24 osoby. Do dyspozycji uczestników zajęć są: haki na liny, maty, koce, kostki, paski, krzesła, bolstery oraz worki z piaskiem i ciężary do obciążania. Dbamy o czystość pomieszczenia i gwarantujemy, że nasze pomoce do jogi są regularnie prane.