Kurs sekwencjonowania #4

Praktykujesz jogę samodzielnie:

 • brakuje Ci pomysłu na zrównoważoną praktykę, po której będziesz się czuć dobrze?
 • chcesz nauczyć się panować na efektem praktyki – osiągać stan, na którym Ci zależy?

Prowadzisz zajęcia jogi lub asystujesz:

 • potrzebujesz inspiracji do tworzenia sekwencji asan dla swoich uczniów?
 • przeszukujesz social media w poszukiwaniu nowych pomysłów?
 • czujesz, że się powtarzasz?
 • eksperymentujesz z układem asan, ale nie jesteś w stanie przewidzieć efektu sekwencji, co czasem owocuje rozdrażnieniem po sesji, którą prowadzisz?

Jeśli to o Tobie, to mam coś specjalnego, co rozwiąże twoje problemy z sekwencjonowaniem, a czego jeszcze nie ma w ofercie szkoleń ONLINE – na pewno w Polsce.

Nazywam się Kasia Pilorz – prowadzę zajęcia jogi od ponad 20 lat a od ponad 10 szkolę nauczycieli jogi metodą IYENGARA.

Posiadam unikatowy stopień nauczycielski Senior Intermediate II nadany mi osobiście przez twórcę tej metody BKS Iyengara.

Chciałabym zaprosić Cię do programu szkoleniowego ONLINE, którego przedsprzedaż teraz prowadzę. Cena w przedsprzedaży jest niższa i ta promocja potrwa do 18 czerwca (godz. 18.00). Kurs startuje 26 czerwca o godz. 18.00!

Sekwencjonowanie – Wygięcia w tył.


Jest to czwarty z cyklu zaplanowanych przeze mnie mini-kursów poświęconych narzędziom pomocnym przy układaniu asan w sekwencje do praktyki. W tym odcinku omówimy wygięcia w tył jako ostatnią grupę asan. Dodatkowo przedstawię Ci całe spektrum zagadnień związanych z pozycjami równoważącymi oraz sekwencjami równoważącymi działanie wygięć. Znajdziesz w tym wykładzie również omówienie kilku wariantów sekwencji drop backs (przejść z pozycji odwróconych do wygięć).

Co zawiera kurs:

I./ Blok teoretyczny:

 • wykład i prezentację dotyczącą specyfiki wygięć do tyłu, z którego dowiesz się jak tę grupę wyodrębniamy/ jakie są efekty fizyczne i psychiczne praktyki tych pozycji/ jak wybierać asany z tych grup do sekwencji w zależności od tego, co chcemy osiągnąć w praktyce
 • wykład i prezentację dotyczącą pozycji i sekwencji równoważących wygięcia oraz warianty sekwencji drop bakcs
 • konspekty do obu części bloku teoretycznego

II./ Blok praktyczny:

Otrzymasz dostęp do nagrań sesji jogi prowadzonych w nurcie iyengarowskim przez nauczycielkę z ponad 20 letnim stażem i rzadkim certyfikatem nauczycielskim – na poziomach:

 • średniozaawansowanym – 6/ 10* lekcji po ok 1,5 godz.
 • zaawansowanym – 2 lekcje po ok 2 godz.

*/ dotyczy wersji rozszerzonej kursu

Sesje te podzielone są na bloki tematyczne – po dwie lekcje w jednym – i każdy z nich poprzedzony jest wykładem wprowadzającym – pokazującym z lotu ptaka sposób układania sekwencji zajęć w danym zestawie.

III./ Sesję Q&A dla osób uczestniczących w kursie – mniej więcej w połowie trwania kursu.

 • ten moduł jest opcjonalny, bo zależy od tego czy grupa osób zapisanych przekroczy minimalny limit (szansa jest spora, bo pierwsze kilka osób kurs już kupiło)
 • odbędzie się w formule spotkania na żywo na ZOOMie po wcześniejszym zebraniu pytań
 • nagranie sesji będzie dostępne przez kolejne 14 dni.

Dlaczego kurs zawiera nagrania sesji i stanowią one większość materiałów składających się na kurs?

1. / Ponieważ nasz mózg najlepiej uczy się na przykładach a proces ten jest wzmocniony, jeśli temu towarzyszy ruch, czyli praktyka z tymi nagraniami. Dzięki temu, że jesteś uczniem masz dostęp do wszystkich doznań z ciała informujących Cię o tym jak dany układ asan na Ciebie oddziałuje. Doświadczenie własne jest niezbywalnym elementem nauki przekazywania tej wiedzy innym lub też samorozwoju na ścieżce jogi. Suche reguły i abstrakcyjne pojęcia tego nie zastąpią a mózg tak eksponowany na dobry przykład sam wyłoni sobie prawidłowe zasady sekwencjonowania.

2./ Jako „nauczyciel nauczycieli” z bogatym doświadczeniem (ok. 12 lat doświadczenia trenerskiego i mentorskiego) widzę, że osoby wkraczające w rolę prowadzących nie mają kontaktu z dobrymi przykładami metod dydaktycznych, ponieważ przestają chodzić na zajęcia bardziej podstawowe, lub w ogóle nie mają kontaktu z nauczycielem starszym stażem. Głównym źródłem wiedzy są wtedy warsztaty. Metodologia i sekwencje warsztatowe bardzo się różnią od tych na regularnych zajęciach.

3./ Układ asan w sekwencji wiąże się mocno z tym, jakie towarzyszą asanom warianty oraz jakich akcji w asanach dotyczą instrukcje. Tej zależności nie da się inaczej zaobserwować niż na konkretnych przykładach.

Co zyskasz uczestnicząc w kursie:

 • 60 dni (bo na tyle otrzymujesz dostęp do materiałów na platformie szkoleniowej) na rozwój swojej praktyki, rozumienia asan i metodologii uczenia w żywym kontakcie z doświadczonym nauczycielem,
 • Poznasz charakterystyczne cechy wygięć w tył oraz ich podgrup.
 • Dowiesz się jak podział na grupy asan ułatwia porządkowanie sekwencji.
 • Zyskasz narzędzie do zgrabnego łączenia asan z różnych grup w spójną całość.
 • Poczujesz się pewniej stając przed swoimi uczniami i proponując im swoje pomysły na układ pozycji w sesji.
 • Będziesz w stanie przewidzieć efekt praktyki – co pozwoli Ci tworzyć zrównoważone sekwencje asan.
 • Otrzymasz dostęp do dobrych przykładów praktyk nauczycielskich i ciekawych, rozwijających a jednocześnie zrównoważonych sesji jogi Iyengara.

Dlaczego otrzymujemy dostęp do materiałów jedynie na 60 dni?

1./ Ponieważ motywuje to do regularnej praktyki i kontaktu z materiałami, co przynosi najlepsze efekty. Video z lekcjami nie da się oglądać w przyspieszonym tempie – specjalnie z uwagi na ich przeznaczenie do praktyki. Jest wtedy czas na zintegrowanie materiałów z zajęć „w głowie” i w ciele w przerwach między kolejnymi sesjami. Tylko jeśli rozpiszesz to w określonym czasie – te materiały zadziałają właściwie.

2./ Udostępniając co dwa miesiące kolejne części kursu obejmujące kolejne grupy asan oraz nowe narzędzia pomagające w tworzeniu sekwencji chcę Cię w ten sposób przeprowadzić przez kompletny – duży kurs sekwencjonowania, w wyniku którego wszystkie puzzle powinny ułożyć Ci się w głowie na miejscu. Nie wiem, kiedy ten program szkoleniowy będzie ponownie dostępny.

3./ Rośnie wtedy szansa na pracę z konkretną grupą uczestniczek/ów tego procesu i włączenie mojego wsparcia na bieżąco w postaci sesji Q&A. Dołączysz do grupy?


Dla kogo kurs jest przeznaczony:

 • dla osób praktykujących na poziomie średniozaawansowanym (min. 1,5 r. regularnej praktyki z nauczycielem)
 • dla asystentów, osób w treningu nauczycielskim lub procesie mentorskim przygotowujących się do roli nauczyciela jogi
 • dla młodych stażem nauczycieli jogi – zwłaszcza w nurcie iyengarowskim i każdym innym, który posługuje się statyczną formą praktyki asan (trwanie)

Dla kogo nie jest przeznaczony:

 • dla początkujących praktykujących, którzy nie mają kontaktu z nauczycielem i chcą tym kursem go zastąpić
 • dla praktykujących, którzy nie kojarzą pozycji z nazwy sanskryckiej
 • dla nauczycieli w procesie szkolenia i młodych stażem prowadzących w dynamicznych nurtach praktyki typu Vinyasa, Ashtanga Vinyasa, Power Yoga czy Hot Yoga – chyba, że interesuje Was inne – statyczne podejście do praktyki i jesteście nastawieni na nowe doświadczenia

To co, czujesz się przekonana/ny do udziału w tym szkoleniu ONLINE? Kurs jest w procesie tworzenia, dlatego jego cena przedpremierowa jest niższa i taka raczej się już nie powtórzy:

Kursu sekwencjonowania #4 – wersja podstawowa – 600 zł – 450 zł do 18 czerwca, godz. 18.00!

Kurs sekwencjonowania #4 PLUS – wersja rozszerzona – 800 zł. – 600 zł. do 18 czerwca, godz. 18.00!

Wskakuj! Nie pożałujesz!

PS. Jeśli interesuje Cię również poprzedni odcinek kursu sekwencjonowania – ten o skłonach – mam dobrą wiadomość. Przygotowałam pakiet obu kursów – każdy z nich jest w cenie promocyjnej, która pozwala zaoszczędzić 300/400 zł. Zakupując ten pakiet zyskujesz dostęp do Kursu sekwencjonowania #3 i Kursu sekwencjonowania #4 lub ich wersji rozszerzonej – natychmiast a czas dostępu do obu to 120 dni. Promocja na pakiet trwa również do 18 czerwca do godz. 18.00.