Nauczyciele i współpracownicy

Małgorzata Kubica

Nauczycielka jogi metody IYENGARA level 2 od 2013 (dyplom Junior Intermediate II).

Praktykuje od końca ubiegłego wieku, prowadzi zajęcia od 15 lat. Miała szczęście uczyć się, jak być dobrym nauczycielem od: Ewy Wardzały, Kasi Pilorz, Konrada Kocota. Nieustannie się doszkala. Spośród niepolskich nauczycieli szczególnie zachwyca ją podejście Raya Uma Datta.

Absolwentka prawa i administracji oraz podyplomowych studiów reklamy i PR. Prowadzi zajęcia dla korporacji pod własną marką „Dostrajalnia” a w wolnym czasie chodzi po górach i wspina się.

Na pierwsze zajęcia jogi przyszłam z przyczyn medycznych. Odkryłam wtedy, że joga przynosi spokój na poziomie głowy, jest doskonałym wsparciem przy różnego rodzaju urazach fizycznych i bardzo wszechstronnym rodzajem ruchu, przygotowującym do uprawiania każdego rodzaju sportu (a uprawiałam ich wiele i nadal uprawiam:)).

Moim uczniom chciałabym pokazać, że nie jest istotny punkt wyjścia, ale każdy milimetr świadomości, który zdobędą i że u każdego ten metaforyczny milimetr znajduje się w innym miejscu, pojawia się w innym czasie i tempie – i że to jest absolutnie OK!

Waleria Kosman

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz mentoringu nauczycielskiego.

Praktykę jogi rozpoczęła w 2006 roku w Suchej Beskidzkiej, u Magdy Kapeli – swojej pierwszej nauczycielki. Regularne prowadzenie zajęć, podjęła w 2020 roku, za namową i pod okiem swojej drugiej nauczycielki – Krystyny Kołacz. Trening nauczycielski Introductory I/II – level 1 odbyła w latach 2018-21 u Katarzyny Pilorz. Od początku praktyki czerpie również od różnych nauczycieli z Polski i z zagranicy.

Na co dzień jest leśnikiem, obcuje z naturą, rozumie co się w niej dzieje.

Miałam szczęście, że od początku zetknęłam się z metodą Iyengara, która okazała się ratunkiem dla mojego kręgosłupa i kolan, a także sposobem na wyciszenie i uspokojenie umysłu. Prowadzenie zajęć jogi to dla mnie wyjątkowe i satysfakcjonujące wyzwanie.

Rafał Wroński

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz mentoringu nauczycielskiego.

Praktykuje jogę regularnie i z zapałem od marca 2015. W latach 2018-21 odbył trening nauczycielski Introductory I/II – level 1 pod okiem Katarzyny Pilorz. Jest zafascynowany nauczaniem Davida Meloni – wybitnego nauczyciela jogi z Włoch.

Rafał jest koneserem kawy – chętnie dzieli się swoją włoską pasją.

Pierwsze zajęcia jogi okazują się być bardzo trudne. Jednak spotkanie z Jogą, jego charakter i wywarty na mnie wpływ, a także samopoczucie po praktyce dowiodło, że znalazłem To! Znalazłem to, czego tak długo szukałem. Oczekiwane zmiany zachodziły i zachodzą wraz z praktyką Jogi, zatem naturalną jest dla mnie konsekwencja w postaci żarliwej praktyki (tapas – „ognisty entuzjazm”) oraz towarzyszącego jej procesu samopoznania.

Agnieszka Sobolak

Nauczycielka jogi metody IYENGARA level 1 od 2018 (dyplom Introductory II).

Zaczęła ćwiczyć jogę jeszcze na studiach. Szukała wtedy remedium na ból dolnych pleców, które będzie maksymalnie bezpieczną formą ruchu dla osoby, która nie jest nadmiernie sportowa. W poszukiwaniu nauczyciela godnego zaufania trafiła do Katarzyny Pilorz na kurs dla początkujących, gdzie nie tylko przestały boleć ją plecy, ale także postanowiła, że to jest coś, co chce robić w życiu.

Od 2008 roku nieustannie podejmuje wyzwanie i wchodzi na matę. Trening do egzaminu Introductory II odbyła u Romana Grzeszykowskiego. Przygotowuje się do certyfikacji level 2 pod okiem Katarzyny Pilorz. Chętnie praktykuje z różnymi nauczycielami, żeby doświadczać jogi w wielu aspektach.

Prowadzi w Bielsku-Białej kameralne Studio Jogi Yoga Agu. Prywatnie kocia mama, fanka literatury s-f, lubi wszystko co wymaga wytrwałości.

Wybrałam jogę nie dlatego, że joga była prosta, przyjemna i naturalna. Wręcz przeciwnie, cały pierwszy rok jogi to była stała walka ze sobą, absolutnie nic nie chciało działać jak trzeba, każdy właściwy ruch okupiony był fizycznym i intelektualnym wysiłkiem. Na macie znalazłam jednak bezpieczną przystań, miejsce rozładowania napięć fizycznych i emocjonalnych, przyjaciół, a przede wszystkim siebie.