Nauczyciele i współpracownicy

Małgorzata Kubica

Nauczyciel stopnia Junior Intermediate II.

Praktykuje od końca ubiegłego wieku, prowadzi zajęcia od 13 lat. Miała szczęście uczyć się, jak być dobrym nauczycielem od: Ewy Wardzały, Kasi Pilorz, Konrada Kocota. Rolę praktykującego ćwiczyła z zapałem na zajęciach m. in. Jurka Jaguckiego, Małgosi Madej a także Nataszy Moszkowicz. Spośród niepolskich nauczycieli szczególnie zachwyca ją podejście Birjoo Metha i Carry Owerko. Brała udział w warsztatach także m. in.: Lois Steinberg, Faeqa Birii, Rity Keller i kilku innych.

Absolwentka prawa i administracji oraz podyplomowych studiów reklamy i PR. Zawodowo zajmuje się komunikacją a w wolnym czasie chodzi po górach i wspina się w skałkach lub na panelu.

Na pierwsze zajęcia jogi przyszłam z przyczyn medycznych. Odkryłam wtedy, że joga przynosi spokój na poziomie głowy, jest doskonałym wsparciem przy różnego rodzaju urazach fizycznych i bardzo wszechstronnym rodzajem ruchu, przygotowującym do uprawiania każdego rodzaju sportu (a uprawiałam ich wiele i nadal uprawiam:)). Dzisiaj wiem, że jest jedną z właściwych dla mnie ścieżek rozwoju, nie tylko w obszarze fizycznym, ale też emocjonalnym, kształtującą podejście do życia. Moim uczniom chciałabym pokazać, że nie jest istotny punkt wyjścia, ale każdy milimetr świadomości, który zdobędą i że u każdego ten metaforyczny milimetr znajduje się w innym miejscu, pojawia się w innym czasie i tempie – i że to jest absolutnie OK!

Anna Hindmarsh

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz treningu nauczycielskiego Introductory II.

Praktykuje od 2010 – pierwszy kontakt z jogą miała w szkołach warszawskich. W Krakowie od 2012 kontynuuje rozwój w Studiu Jogi Katarzyny Pilorz i szkole jogi Sadhana (u Ewy Wardzały). Często sięga do materiałów nagranych przez nauczycieli zza granicy: Carrie Owerko, Lois Steinberg czy Gabriellę Gubilaro.

Z wykształcenia nauczycielka języka angielskiego z licencjatem z anglistyki na UŚ. Miłośniczka poezji Emily Dickinson. Pasjonatka tańców swingowych i tanga. Chętnie wędruje po Himalajach.

Joga gimnastykuje moje ciało i koi moją duszę, ugruntowuje mnie w „tu i teraz”. Wciąż fascynuje mnie poczucie lekkości i oderwania od siebie samej po każdej praktyce. Nabieram wtedy zdrowego dystansu i łatwiej rozróżniam sprawy ważne, od zupełnie nieistotnych.

Estera Czarniecka

W trakcie indywidualnego szkolenia pod okiem Katarzyny Pilorz przygotowującego do egzaminu Introductory II.

Praktykę rozpoczęła w Studio Jogi Katarzyny Pilorz w 2005 roku, regularnie praktykuje od 2007 roku. Uczestniczka licznych warsztatów, w tym warsztatów z Corine Biria i Faeq Biria. Od września 2016 roku asystuje na zajęciach Studia Jogi. Architekt, absolwentka Politechniki Krakowskiej.