Nauczyciele i współpracownicy

Kasia Piwowarczyk

Nauczycielka jogi metody IYENGARA level 1 od 2019 (dyplom Introductory II).

Praktykę jogi zaczęła w 2010 w Barcelonie w certyfikowanej szkole BKS Iyengara. W 2013 kontynuowała praktykę w Arambol i Dharamkot w Indiach, a od 2015 w Krakowie. Uczestniczyła w wielu warsztatach i konwencjach jogi, uczyła się i wciąż uczy od inspirujących nauczycieli jogi w Polsce i za granicą. Z wykształcenia etnolog, w pracy zawodowej Global card admin, z natury ‘seeker’.

Joga zafascynowała mnie od pierwszych zajęć tak naprawdę i ta pasja praktyki i ciekawość nauki zostały ze mną do teraz. W uczeniu i praktyce własnej łączę wartości przekazane mi przez szkołę BKS Iyengara – szacunek do ciała i jego możliwości, dokładność i zaangażowanie w korektę, zrozumienie asan i ich poprawne wykonywanie, oraz radość praktyki i kreatywne łączenie asan. Uwielbiam w jodze przeciwności, vinyasy i relaksy.

Waleria Kosman

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz mentoringu nauczycielskiego.

Praktykę jogi rozpoczęła w 2006 roku w Suchej Beskidzkiej, u Magdy Kapeli – swojej pierwszej nauczycielki. Regularne prowadzenie zajęć, podjęła w 2020 roku, za namową i pod okiem swojej drugiej nauczycielki – Krystyny Kołacz. Trening nauczycielski Introductory I/II – level 1 odbyła w latach 2018-21 u Katarzyny Pilorz. Od początku praktyki czerpie również od różnych nauczycieli z Polski i z zagranicy.

Na co dzień jest leśnikiem, obcuje z naturą, rozumie co się w niej dzieje.

Miałam szczęście, że od początku zetknęłam się z metodą Iyengara, która okazała się ratunkiem dla mojego kręgosłupa i kolan, a także sposobem na wyciszenie i uspokojenie umysłu. Prowadzenie zajęć jogi to dla mnie wyjątkowe i satysfakcjonujące wyzwanie.

Rafał Wroński

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz mentoringu nauczycielskiego.

Praktykuje jogę regularnie i z zapałem od marca 2015. W latach 2018-21 odbył trening nauczycielski Introductory I/II – level 1 pod okiem Katarzyny Pilorz. Obecnie prowadzi zajęcia w szkole jogi w Katowicach oraz asystuje na treningu nauczycielskim u Romana Grzeszykowskiego. Jest zafascynowany nauczaniem Davida Meloni – wybitnego nauczyciela jogi z Włoch.

Rafał jest koneserem kawy – chętnie dzieli się swoją włoską pasją.

Pierwsze zajęcia jogi okazują się być bardzo trudne. Jednak spotkanie z Jogą, jego charakter i wywarty na mnie wpływ, a także samopoczucie po praktyce dowiodło, że znalazłem To! Znalazłem to, czego tak długo szukałem. Oczekiwane zmiany zachodziły i zachodzą wraz z praktyką Jogi, zatem naturalną jest dla mnie konsekwencja w postaci żarliwej praktyki (tapas – „ognisty entuzjazm”) oraz towarzyszącego jej procesu samopoznania.

Agnieszka SobolakRafał Wroński

Nauczycielka jogi metody IYENGARA level 1 od 2018 (dyplom Introductory II).

Zaczęła ćwiczyć jogę jeszcze na studiach. Szukała wtedy remedium na ból dolnych pleców, które będzie maksymalnie bezpieczną formą ruchu dla osoby, która nie jest nadmiernie sportowa. W poszukiwaniu nauczyciela godnego zaufania trafiła do Katarzyny Pilorz na kurs dla początkujących, gdzie nie tylko przestały boleć ją plecy, ale także postanowiła, że to jest coś, co chce robić w życiu.

Od 2008 roku nieustannie podejmuje wyzwanie i wchodzi na matę. Trening do egzaminu Introductory II odbyła u Romana Grzeszykowskiego. Przygotowuje się do certyfikacji level 2 pod okiem Katarzyny Pilorz. Chętnie praktykuje z różnymi nauczycielami, żeby doświadczać jogi w wielu aspektach.

Prowadzi w Bielsku-Białej kameralne Studio Jogi Yoga Agu. Prywatnie kocia mama, fanka literatury s-f,  lubi wszystko co wymaga wytrwałości.

Wybrałam jogę nie dlatego, że joga była prosta, przyjemna i naturalna. Wręcz przeciwnie, cały pierwszy rok jogi to była stała walka ze sobą, absolutnie nic nie chciało działać jak trzeba, każdy właściwy ruch okupiony był fizycznym i intelektualnym wysiłkiem. Na macie znalazłam jednak bezpieczną przystań, miejsce rozładowania napięć fizycznych i emocjonalnych, przyjaciół, a przede wszystkim siebie.