Nauczyciele i współpracownicy

Małgorzata Kubica

Nauczycielka jogi metody IYENGARA level 2 od 2013 (dyplom Junior Intermediate II).

Praktykuje od końca ubiegłego wieku, prowadzi zajęcia od 15 lat. Miała szczęście uczyć się, jak być dobrym nauczycielem od: Ewy Wardzały, Kasi Pilorz, Konrada Kocota. Nieustannie się doszkala. Spośród niepolskich nauczycieli szczególnie zachwyca ją podejście Raya Uma Datta.

Absolwentka prawa i administracji oraz podyplomowych studiów reklamy i PR. Prowadzi zajęcia dla korporacji pod własną marką „Dostrajalnia” a w wolnym czasie chodzi po górach i wspina się.

Na pierwsze zajęcia jogi przyszłam z przyczyn medycznych. Odkryłam wtedy, że joga przynosi spokój na poziomie głowy, jest doskonałym wsparciem przy różnego rodzaju urazach fizycznych i bardzo wszechstronnym rodzajem ruchu, przygotowującym do uprawiania każdego rodzaju sportu (a uprawiałam ich wiele i nadal uprawiam:)).

Moim uczniom chciałabym pokazać, że nie jest istotny punkt wyjścia, ale każdy milimetr świadomości, który zdobędą i że u każdego ten metaforyczny milimetr znajduje się w innym miejscu, pojawia się w innym czasie i tempie – i że to jest absolutnie OK!

Waleria Kosman

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz mentoringu nauczycielskiego.

Praktykę jogi rozpoczęła w 2006 roku w Suchej Beskidzkiej, u Magdy Kapeli – swojej pierwszej nauczycielki. Regularne prowadzenie zajęć, podjęła w 2020 roku, za namową i pod okiem swojej drugiej nauczycielki – Krystyny Kołacz. Trening nauczycielski Introductory I/II – level 1 odbyła w latach 2018-21 u Katarzyny Pilorz. Od początku praktyki czerpie również od różnych nauczycieli z Polski i z zagranicy.

Na co dzień jest leśnikiem, obcuje z naturą, rozumie co się w niej dzieje.

Miałam szczęście, że od początku zetknęłam się z metodą Iyengara, która okazała się ratunkiem dla mojego kręgosłupa i kolan, a także sposobem na wyciszenie i uspokojenie umysłu. Prowadzenie zajęć jogi to dla mnie wyjątkowe i satysfakcjonujące wyzwanie.