Nauczyciele i współpracownicy

Agnieszka Sobolak

Nauczycielka jogi metody IYENGARA level 1 od 2018 (dyplom Introductory II).

Zaczęła ćwiczyć jogę jeszcze na studiach. Szukała wtedy remedium na ból dolnych pleców, które będzie maksymalnie bezpieczną formą ruchu dla osoby, która nie jest nadmiernie sportowa. W poszukiwaniu nauczyciela godnego zaufania trafiła do Katarzyny Pilorz na kurs dla początkujących, gdzie nie tylko przestały boleć ją plecy, ale także postanowiła, że to jest coś, co chce robić w życiu.

Od 2008 roku nieustannie podejmuje wyzwanie i wchodzi na matę. Trening do egzaminu Introductory II odbyła u Romka Grzeszykowskiego. Przygotowuje się do certyfikacji level 2 pod okiem Katarzyny Pilorz. Chętnie praktykuje z różnymi nauczycielami, żeby doświadczać jogi w wielu aspektach.

Zawodowo certyfikowana nauczycielka jogi IYENGARA. Prowadzi w Bielsku-Białej kameralne Studio Jogi Yoga Agu. Prywatnie kocia mama, fanka literatury s-f,  lubi wszystko co wymaga wytrwałości.

Wybrałam jogę nie dlatego, że joga była prosta, przyjemna i naturalna. Wręcz przeciwnie, cały pierwszy rok jogi to była stała walka ze sobą, absolutnie nic nie chciało działać jak trzeba, każdy właściwy ruch okupiony był fizycznym i intelektualnym wysiłkiem. Na macie znalazłam jednak bezpieczną przystań, miejsce rozładowania napięć fizycznych i emocjonalnych, przyjaciół, a przede wszystkim siebie.

Waleria Kosman

W trakcie prowadzonego przez Katarzynę Pilorz przygotowania do certyfikacji level 1 (dyplom Introductory II)

Praktykę jogi rozpoczęła w 2006 roku w Suchej Beskidzkiej, u Magdy Kapeli – swojej pierwszej nauczycielki. Regularne prowadzenie zajęć, podjęła w 2020 roku, za namową i pod okiem swojej drugiej nauczycielki – Krystyny Kołacz. Trening do egzaminu Introductory II/ certyfikacji level 1 odbyła u Katarzyny Pilorz. Od początku praktyki czerpie również od różnych nauczycieli z Polski i z zagranicy.

Na co dzień jest leśnikiem, obcuje z naturą, rozumie co się w niej dzieje.

Miałam szczęście, że od początku zetknęłam się z metodą Iyengara, która okazała się ratunkiem dla mojego kręgosłupa i kolan, a także sposobem na wyciszenie i uspokojenie umysłu. Prowadzenie zajęć jogi to dla mnie wyjątkowe i satysfakcjonujące wyzwanie.

Estera Czarniecka

W trakcie indywidualnego szkolenia pod okiem Katarzyny Pilorz przygotowującego do certyfikacji level 1 (dyplom Introductory II).

Praktykę rozpoczęła w Studio Jogi Katarzyny Pilorz w 2005 roku, regularnie praktykuje od 2007 roku. Uczestniczka licznych warsztatów z nauczycielami z Polki i z zagranicy. Od września 2016 roku asystuje na zajęciach Studia Jogi. Architekt, absolwentka Politechniki Krakowskiej. Prywatnie – mama małej Oli.