Nasza misja

Zakładając Studio Jogi miałam pewną wizję. Chciałam, aby moja szkoła jogi była przede wszystkim miejscem spotkania nauczycieli z uczniami – konkretnymi osobami. To spotkanie miałoby służyć rozpoczęciu wspólnej podróży, w której to nauczyciel jest przewodnikiem na ścieżce jogi. Chciałam aby stawianie pierwszych kroków na macie odbywało się w bezpiecznym środowisku. Z drugiej jednak strony moim zamiarem było zapewnienie uczniom odpowiedniej perspektywy dalszego systematycznego rozwoju. Dlatego przyjęłam w Studio Jogi kilka prostych zasad:
  • Nasze grupy są kameralne dzięki czemu prowadzący ma kontakt z poszczególnymi uczniami. Nauczyciele są dla Was dostępni – waszych pytań i wątpliwości. Mogą dobrze poznać wasze ograniczenia a potem odpowiednio dostosowywać do nich program. Nie ma tu też miejsca na powtarzanie i utrwalanie błędów, ponieważ są one na bieżąco indywidualnie korygowane.
  • Proponujemy klarowny podział na poziomy zajęć oraz spójny program nauczania. Dbamy o to, żebyście mogli robić postęp w praktyce jogi na każdym z poziomów – od początkujących do zaawansowanych. Początkujący przechodzą kilkumiesięczny cykl kursowy w zamkniętej grupie, który pozwala w bezpieczny sposób „krok po kroku” wdrożyć się w praktykę asan. Średniozaawansowani uczestniczą w otwartych zajęciach. Dopasowanie poziomu uczestników do rodzaju zajęć pozwala nauczycielowi na równomierne rozłożenie uwagi na wszystkich.
  • Dajemy Wam czas na rozwijanie się w swoim tempie. Kursy jogi dla początkujących z edycji na edycję ewoluują, tak, aby powtarzanie ich nie oznaczało nudnego wykonywania tych samych asan. Program jest tak pomyślany abyście mogli – bez uczucia znużenia – pozostać na poziomie poczatkującym do momentu, kiedy będziecie gotowi na przejście do grup średniozaawansowanych.
  • Sami nieustannie się dokształcamy. Jako osoba zafascynowana jogą staram się tę fascynację zaszczepić moim nauczycielom zachęcając do nieustannego dokształcania. Wspieram ich rozwój na ścieżce nauczycielskiej osobiście superwizując ich klasy i udzielając informacji zwrotnej. Sprawdzam w ten sposób na bieżąco merytoryczny poziom zajęć, których sama nie prowadzę.

Zapraszam Cię zatem do wspólnej podróży!
Katarzyna Pilorz
Założycielka Studia Jogi i główny nauczyciel w szkole


Nauczycielki Studia Jogi Katarzyny Pilorz

15 lat Studia Jogi – garść wspomnień.