Uczę jogi od prawie 25 lat a praktykuję jogę od…grubo ponad ćwierćwiecza. Zawsze była to joga metodą IYENGARA.
Legitymuję się niezwykle rzadkim stopniem nauczycielskim Senior Intermediate II, który został mi przyznany przez samego twórcę tej metody – BKS Iyengara w 2014 roku. W Polsce podobny stopień lub wyższy posiadają 4 osoby. Ponieważ system certyfikacji w metodzie Iyengara zmienił się na nowy – prostszy, ogromną rolę w nim odgrywa doświadczenie i staż – moje można ująć tak:
- od 25 lat dyplomowany nauczyciel jogi metodą Iyengara
- od 18 lat nauczyciel Level III
- od 16 lat egzaminator w komisjach nauczycielskich
- przez 12 lat trener nauczycieli
Jeśli ciekawi Cię moja ścieżka rozwoju nauczycielskiego i najważniejsze szkolenia, jakie odbyłam – znajdziesz je tu oraz w wątku na blogu poświęconym temu zagadnieniu.
Mieszkam i uczę w Krakowie, gdzie w 2004 roku założyłam szkołę jogi. Tutaj pierwsze szlify w nauczaniu metody Iyengara zdobywało wielu młodych nauczycieli – teraz jest ich już chyba ze 20. Niektórzy prowadzą teraz swoje szkoły jogi
Przez 10 lat prowadziłam treningi dla przyszłych nauczycieli jogi Iyengara. W Krakowie od wielu lat dokształcają się u mnie dojrzali nauczyciele. Absolwentów prowadzonych przez mnie szkoleń nauczycielskich będzie na pewno ponad setka.
Pomimo tego, że pracuję w tym zawodzie tak długo i jestem trenerem oraz mentorem – z niesłabnącą pasją prowadzę zajęcia na każdym z poziomów. Ogromną frajdę sprawia mi prowadzenie kursów dla początkujących. Zajęcia średniozaawansowane i zaawansowane to wciąż dla mnie teren do nieustających odkryć.
Szczególnie bliska jest mi joga zorientowana na potrzeby kobiecego ciała. Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest ona moją misją. Dlatego na pewno usłyszycie ode mnie o tym, co dzieje się z mm dna miednicy albo dlaczego nie należy pewnych asan wykonywać w trakcie miesiączki. Dobroczynnego wpływu jogi terapeutycznej na organy kobiece doświadczyłam osobiście na specjalnych klasach terapeutycznych w Instytucie Iyengara w Punie. Dzielę się zdobytą tam wiedzą na indywidulanych sesjach terapeutycznych pomagając osobom zmagającym się z problemami hormonalnymi oraz starającymi się o ciążę.
Od wielu lat zajmuję się też publicystyką jogiczną. Jestem autorką licznych artykułów o jodze. Od 2011 roku prowadzę bloga (dla wciągniętych w temat) „Okiem nauczyciela Senior”.
A z wykształcenia jestem magistrem filozofii na UJ, absolwentką interdyscyplinarnych studiów doktoranckich z nauk kognitywnych – bo od zawsze fascynował mnie ludzki umysł.
Zupełnie prywatnie – wiodę spokojne życie rodzinne, jako mama rezolutnego 8latka.