5 pytań i odpowiedzi dotyczących kursów jogi prowadzonych ONLINE

Dlaczego kurs trwa aż 2 miesiące? Ile zajęć obejmuje kurs poczatkujący?

Kurs podstawowy trwa 8 tygodni i zawiera 16 zajęć po 60 min. Są one prowadzone 2 razy w tygodniu. Kurs uzupełniający jest dokładnie połówką kursu podstawowego (w sensie długości i liczby zajęć). Prowadzę kursy od 20 lat i moje długie już doświadczenie wskazuje na to, że ten przedział czasowy jest potrzebny na to, aby w trakcie kursu zaszła zmiana w ciele uczestników. Program przygotowany jest tak aby z lekcji na lekcję dodawać nowe elementy, których wprowadzenie jest poprzedzone przygotowaniami na lekcjach poprzedzających. Pracujemy więc krok po kroku nabudowując rozumienie pracy w asanach na uprzednich zajęciach. Jednak nie jest to proces czysto poznawczy – on zachodzi też na poziomie ciała, które ma swój bezwład. Żeby pewne akcje stały się dla Was jasne trzeba, żeby pojawiła się dyspozycja w ciele (rozciągnięcie miejsca sztywnego, wzmocnienie słabego). Ta dyspozycja pojawia się stopniowo i okres 2 miesięcy jest optymalny dla osiągnięcia tego efektu. Kurs jest zatem wieloetapowym procesem, w którym pewne ruchy trzeba wielokrotnie powtórzyć aby „przetrzeć” drogę do wykonania danej akcji w asanie. A to wymaga czasu.

Co oznacza „formuła zdalna”? Czy jest potrzebna kamerka aby uczestniczyć w tym kursie?

W Internecie jest mnóstwo zajęć i kursów online, które są nagraniami i korzystanie z nich nie wymaga korzystania z kamerki czy też dostosowywania czasu korzystania z nagrania. Nasze kursy są prowadzone na żywo i przepływ informacji odbywa się w obie strony. To oznacza, że posiadanie kamerki jest wskazane. Dzięki temu, że nie tylko Wy widzicie i słyszycie mnie ale ja mam dostęp do obrazu z waszych kamer płyną przynajmniej dwie ważne korzyści dla Was. Po pierwsze i najważniejsze – dzięki temu, że widzę jak Wam idzie – mogę dostosowywać na bieżąco kolejne kroki kursu do Waszych możliwości. Mogę przyspieszyć jeśli wyraźnie robicie postępy bądź zwolnić i zatrzymać się nad czymś, co sprawia Wam trudność. Obraz z kamery pokazuje mi też czy dobrze zrozumieliście dany, nowy element. Jeśli coś idzie nie tak po waszej stronie – mogę powtórzyć demonstrację, ustawić kamerę inaczej, żebyście miały/mieli szansę podążać za instrukcjami prawidłowo. Po drugie zaś – mogę Was korygować. Nie martwcie się – nie wytykam błędów personalnie przy całej grupie. Mam swoje sposoby, żeby zrobić delikatnie. Nie mogę nikogo zmusić do udostępnienia mi obrazu z kamerki ale bardzo chcę Was do tego zachęcić. Mam nadzieję, że udało mi się to. Jeśli się na to zdecydujecie – pamiętajcie aby oddalić się nieco od niej aby obiektyw urządzenia mógł objąć całą waszą postać.

Co jeśli opuszczę zajęcia?

Wszystkie zajęcia kursu są nagrywane. Nie martwcie się – nie jest to obraz z kamerek uczestników. Nagranie obejmuje obraz i dźwięk z mojego urządzenia. Nagrania te są udostępniane na 24 godziny od zajęć do waszej dyspozycji. Link do nich otrzymacie emailem. Skorzystanie z nagrania to jednak nie to samo co udział na żywo – tracicie oko nauczyciela prowadzącego i jego korektę. Przy okazji dopowiem jedną rzecz dot. motywacji do udziału w zajęciach zdalnych. W odróżnieniu od kursów, które są nagrane i potencjalnie można z nich korzystać w dowolnym czasie – kursy prowadzone na żywo wymagają dostosowania się do terminu transmisji ale dzięki temu zwiększają motywację do tego aby w nich uczestniczyć. Z własnego doświadczenia wiem, że dostęp do nagrań często jest odkładany na później i często do skorzystania z niego nigdy nie dochodzi. Macie więc szansę przejść z wsparciem całej grupy i moim proces, który twa aż 2 miesiące! To może być przełom w waszym życiu na rzecz zadbania o siebie!

Jaki potrzebuję sprzęt do jogi żeby wziąć udział w kursie?

Absolutnym minimum jest tu mata do jogi. Musi mieć minimalne właściwości antypoślizgowe. Im większe tym lepiej. Jednak kiedy pocicie się w trakcie umiarkowanego wysiłku fizycznego musicie wybrać matę, która ma też właściwości chłonące płyny, a wtedy odbędzie się to kosztem antypoślizgowości. Wybierzcie więc matę o przeznaczeniu do jogi dopytując w sklepie jakie ma właściwości chłonne. Preferuję maty cienkie 2,5-4,5 mm grubości i zachęcam aby nie kupować maty droższej niż 100 zł.

Opcjonalnie dobrze, żebyście mieli 2 klocki do jogi (najlepiej drewniane lub korkowe) i 1 pasek do jogi (bawełniany z klamerką) im cieńszy tym lepszy. Koszt kostek do 60 zł., koszt paska do 40 zł. Obie te rzeczy można zastąpić – paskiem od szlafroka, albo od spodni, kostki zaś – opasłym tomem w twardej oprawie (słownik, encyklopedia).

Praktykujemy boso więc poza luźnym strojem do ćwiczeń nic Wam więcej nie potrzeba.

Jak mogę zapisać się na kurs i jak odbywa się to nauczanie zdalne?

Kurs odbywa się na platformie ZOOM. Trzeba pobrać sobie na urządzenie z kamerką aplikację z ich strony.

To może być laptop/ desktop z kamerką, tablet, komórka. Zapisanie na kurs odbywa się przez wykupienie go w strefie klienta. Żeby to zrobić trzeba założyć w systemie konto lub zalogować się przez FaceBook (wtedy kontakt będzie na email podany na profilu FB). Płatności dokonasz automatycznie. W twoim panelu klienta otrzymasz karnet na kurs i tam w planie zajęć rezerwujesz miejsce na każdych zajęciach kursu do końca jego trwania. Wszystko zajmie Ci max 15 min. Potem system obsługi klienta będzie wysyłał Ci automatycznie wiadomość na 1 godz. przed zajęciami z linkiem do spotkania – a po zajęciach – z linkiem do nagrania zajęć. Wystarczy kliknąć w link – reszta ustawi się automatycznie.

Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie wasze wątpliwości i zdecydujecie się dołączyć na pokład naszego kursu jogi ONLINE. Serdecznie zapraszam!