Aktualności

Postanowienia noworoczne

Macie już swoje na 2021 rok? Znalazła się wśród nich joga? Jeśli tak – spieszymy z pomocą w ich realizacji. Zapraszamy Was na nasze kursy jogi. Ponieważ forma tych zajęć budzi wiele waszych pytań i wątpliwości – zebrałam najważniejsze z nich.

Dlaczego kurs trwa aż 2 miesiące? Ile zajęć obejmuje kurs poczatkujący?

Kurs podstawowy trwa 8 tygodni i zawiera 16 zajęć po 60 min. Są one prowadzone 2 razy w tygodniu. Kurs uzupełniający jest dokładnie połówką kursu podstawowego (w sensie długości i liczby zajęć). Prowadzę kursy od 20 lat i moje długie już doświadczenie wskazuje na to, że ten przedział czasowy jest potrzebny na to, aby w trakcie kursu zaszła zmiana w ciele uczestników. Program przygotowany jest tak aby z lekcji na lekcję dodawać nowe elementy, których wprowadzenie jest poprzedzone przygotowaniami na lekcjach poprzedzających. Pracujemy więc krok po kroku nabudowując rozumienie pracy w asanach na uprzednich zajęciach. Jednak nie jest to proces czysto poznawczy – on zachodzi też na poziomie ciała, które ma swój bezwład. Żeby pewne akcje stały się dla Was jasne trzeba, żeby pojawiła się dyspozycja w ciele (rozciągnięcie miejsca sztywnego, wzmocnienie słabego). Ta dyspozycja pojawia się stopniowo i okres 2 miesięcy jest optymalny dla osiągnięcia tego efektu. Kurs jest zatem wieloetapowym procesem, w którym pewne ruchy trzeba wielokrotnie powtórzyć aby „przetrzeć” drogę do wykonania danej akcji w asanie. A to wymaga czasu.

Co oznacza „formuła zdalna”? Czy jest potrzebna kamerka aby uczestniczyć w tym kursie?

W Internecie jest mnóstwo zajęć i kursów online, które są nagraniami i korzystanie z nich nie wymaga korzystania z kamerki czy też dostosowywania czasu korzystania z nagrania. Nasze kursy są prowadzone na żywo i przepływ informacji odbywa się w obie strony. To oznacza, że posiadanie kamerki jest wskazane. Dzięki temu, że nie tylko Wy widzicie i słyszycie mnie ale ja mam dostęp do obrazu z waszych kamer płyną przynajmniej dwie ważne korzyści dla Was. Po pierwsze i najważniejsze – dzięki temu, że widzę jak Wam idzie – mogę dostosowywać na bieżąco kolejne kroki kursu do Waszych możliwości. Mogę przyspieszyć jeśli wyraźnie robicie postępy bądź zwolnić i zatrzymać się nad czymś, co sprawia Wam trudność. Obraz z kamery pokazuje mi też czy dobrze zrozumieliście dany, nowy element. Jeśli coś idzie nie tak po waszej stronie – mogę powtórzyć demonstrację, ustawić kamerę inaczej, żebyście miały/mieli szansę podążać za instrukcjami prawidłowo. Po drugie zaś – mogę Was korygować. Nie martwcie się – nie wytykam błędów personalnie przy całej grupie. Mam swoje sposoby, żeby zrobić delikatnie. Nie mogę nikogo zmusić do udostępnienia mi obrazu z kamerki ale bardzo chcę Was do tego zachęcić. Mam nadzieję, że udało mi się to. Jeśli się na to zdecydujecie – pamiętajcie aby oddalić się nieco od niej aby obiektyw urządzenia mógł objąć całą waszą postać.

Co jeśli opuszczę zajęcia?

Wszystkie zajęcia kursu są nagrywane. Nie martwcie się – nie jest to obraz z kamerek uczestników. Nagranie obejmuje obraz i dźwięk z mojego urządzenia. Nagrania te są udostępniane na 24 godziny od zajęć do waszej dyspozycji. Link do nich otrzymacie emailem. Skorzystanie z nagrania to jednak nie to samo co udział na żywo – tracicie oko nauczyciela prowadzącego i jego korektę. Przy okazji dopowiem jedną rzecz dot. motywacji do udziału w zajęciach zdalnych. W odróżnieniu od kursów, które są nagrane i potencjalnie można z nich korzystać w dowolnym czasie – kursy prowadzone na żywo wymagają dostosowania się do terminu transmisji ale dzięki temu zwiększają motywację do tego aby w nich uczestniczyć. Z własnego doświadczenia wiem, że dostęp do nagrań często jest odkładany na później i często do skorzystania z niego nigdy nie dochodzi. Macie więc szansę przejść z wsparciem całej grupy i moim proces, który twa aż 2 miesiące! To może być przełom w waszym życiu na rzecz zadbania o siebie!

Jaki potrzebuję sprzęt do jogi żeby wziąć udział w kursie?

Absolutnym minimum jest tu mata do jogi. Musi mieć minimalne właściwości antypoślizgowe. Im większe tym lepiej. Jednak kiedy pocicie się w trakcie umiarkowanego wysiłku fizycznego musicie wybrać matę, która ma też właściwości chłonące płyny, a wtedy odbędzie się to kosztem antypoślizgowości. Wybierzcie więc matę o przeznaczeniu do jogi dopytując w sklepie jakie ma właściwości chłonne. Preferuję maty cienkie 2,5-4,5 mm grubości i zachęcam aby nie kupować maty droższej niż 100 zł.

Opcjonalnie dobrze, żebyście mieli 2 klocki do jogi (najlepiej drewniane lub korkowe) i 1 pasek do jogi (bawełniany z klamerką) im cieńszy tym lepszy. Koszt kostek do 60 zł., koszt paska do 40 zł. Obie te rzeczy można zastąpić – paskiem od szlafroka, albo od spodni, kostki zaś – opasłym tomem w twardej oprawie (słownik, encyklopedia).

Praktykujemy boso więc poza luźnym strojem do ćwiczeń nic Wam więcej nie potrzeba.

Jak mogę zapisać się na kurs i jak odbywa się to nauczanie zdalne?

Kurs odbywa się na platformie ZOOM. Trzeba pobrać sobie na urządzenie z kamerką aplikację z ich strony.

To może być laptop/ desktop z kamerką, tablet, komórka. Zapisanie na kurs odbywa się przez wykupienie go w strefie klienta. Żeby to zrobić trzeba założyć w systemie konto lub zalogować się przez FaceBook (wtedy kontakt będzie na email podany na profilu FB). Płatności dokonasz automatycznie. W twoim panelu klienta otrzymasz karnet na kurs i tam w planie zajęć rezerwujesz miejsce na każdych zajęciach kursu do końca jego trwania. Wszystko zajmie Ci max 15 min. Potem system obsługi klienta będzie wysyłał Ci automatycznie wiadomość na 1 godz. przed zajęciami z linkiem do spotkania – a po zajęciach – z linkiem do nagrania zajęć. Wystarczy kliknąć w link – reszta ustawi się automatycznie.

Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie wasze wątpliwości i zdecydujecie się dołączyć na pokład naszego kursu jogi ONLINE. Serdecznie zapraszam!


Wszystkie zajęcia jogi w harmonogramie odbywają się zdalnie.

Formuła ONLINE – kursy jogi oraz zajęcia otwarte prowadzone są w czasie rzeczywistym na platformie ZOOM. Dzięki temu, że nauczyciel ma kontakt z uczestnikami (max. 24 osoby) może korygować błędy ćwiczących i na bieżąco modyfikować program aby wszyscy mieli szansę robić postępy.

Jak się zapisać? W kilku prostych krokach przez panel klienta:
1. Wykup wejściówkę/ karnet/ kurs. Jeśli jeszcze nie masz w panelu klienta swojego konta – najpierw je załóż.
2️. Zarejestruj się na wybrane zajęcia – na te, na które obowiązuje wykupiona przez Ciebie opcja. Zrób to najlepiej na cały okres obowiązywania twojego karnetu/ kursu. Na zajęcia można się zarejestrować najpóźniej na 1 h przed ich rozpoczęciem.
3️. Na 45 min. przed zajęciami otrzymasz link do transmisji. Jeśli masz już zainstalowaną aplikację ZOOM – wystarczy, że klikniesz w link a aplikacja sama się uruchomi. Po chwili zostaniesz wpuszczony na spotkanie. Dołączanie do zajęć możliwe jest na 15 min. przed ich rozpoczęciem do momentu ich rozpoczęcia.
4️. Po zajęciach otrzymasz link do nagrania zajęć. W ten sposób uzyskujesz do niego dostęp na:

  • 24 godziny – kursy jogi i zajęcia średniozaawansowane
  • 72 godziny – Master Class – zaawansowani

Wypożyczalnia sprzętu do jogi:

Jeśli pojawicie się pół godziny przez zajęciami jak w grafiku będziecie mogli wypożyczyć pomoce do jogi na okres zamknięcia szkoły, czyli do momentu wyhamowania pandemii.

Zasady: wypożyczając sprzęt wpłacacie kaucję w gotówce równą wartości nowego sprzętu. Opłatę za wypożyczenie sprzętu pobieramy za 2 mies. z góry – przy wypożyczeniu a za kolejne miesiące – przelewem na konto bankowe dostępne tu.

Cennik:
2 klocki do jogi | kaucja: 60 zł. | opłata miesięczna: 10 zł.
4 koce do jogi | kaucja: 240 zł. | opłata miesięczna: 20 zł.
4 koce+2 klocki | kaucja: 300 zł. | opłata miesięczna: 30 zł.